Що зараз відбувається на ринку праці

Життя наше змінилося водночас. Вибухи, евакуація, закриття підприємств, відсутність роботи… Слава Богу зараз життя потихеньку налагоджується, починають запускатися виробництва, з’являються вакансії та підбір кадрів знову набув своєї актуальності.
Одні компанії шукають персонал самостійно, інші звертаються до перевірених рекрутингових агенцій. Бачимо, що є багато відгуків кандидатів і, на перший погляд, складається враження, що зараз стоїть черга кандидатів і знайти спеціаліста можна буквально за 5 хвилин. Але це лише на перший погляд.

Що ж насправді відбувається на ринку праці?

  • Як керівники обирають, так і кандидати обирають.
  • Так, дійсно, відгуків на вакансії побільшало і кандидати готові на все. Тільки коли починаєш спілкуватися з кандидатами детальніше, з’ясовується, що далеко не все, що хоче роботодавець, вони вміють і готові виконувати.
  • Кандидати декларують готовність навчатися, освоювати нове, а за фактом надають перевагу пропозиціям у максимально ідентичній сфері.
  • Щодо заробітної плати, то вони орієнтуються на цифри, які були до війни. Так, претенденти розуміють, що зараз складний час, менше замовлень, але за підсумком спілкування хочуть те, що було раніше.
  • Кандидати втрачають мотивацію, якщо вони довго чекають на зворотний зв’язок від керівника. Вони не передзвонюватимуть, бо вважають, що якщо їм не передзвонили, значить у їхній кандидатурі не зацікавлені. І це стосується фахівців різних професій та будь-якого рівня.
  • Бажають почути конкретику, а не рожеві хмари. Вони хочуть чітко знати, які обов’язки вони мають виконувати, яка буде заробітна плата на випробувальний термін, а яка на постійну роботу і як сам фахівець зможе вплинути на збільшення свого доходу.
  • Додайте до цього, що багато керівників знаходяться далеко і делегували підбір персоналу своїй довіреній особі, найманому співробітнику, який теж має свій обсяг обов’язків, що у рази ускладнює спілкування та прийняття рішення.

Тому, якщо потрібна буде допомога у рекрутингу, ПИШІТЬ. Довірте пошук потрібного співробітника досвідченим спеціалістам HR-агентства і ви заощадите час, гроші, сили!

Введите ваш e-mail в форму ниже
и раз в месяц мы будем присылать
полезный контент на почту. Без рекламы.